Alarmantni porast ovisnosti o kockanju kod mladih u Srbiji: Prosječna dob liječenja samo 23 godine!

Kockanje među djecom i mladima u Srbiji: Epidemija koja guta generacije!

Jeste li znali da je prosječna dob ljudi koji se liječe od ovisnosti o kockanju u Srbiji samo 23 godine? Da, dobro ste pročitali! Mladi ljudi, djeca i tinejdžeri, sve češće padaju u zamku kocke, a problem eksplodira brže nego što itko može reagirati.

Porazne statistike koje nitko ne smije ignorirati

U posljednjih pet godina broj ovisnika o kockanju porastao je za čak 30%! I to nije samo broj – iza svakog kockara stoji cijela obitelj, jer kockanje ne uništava samo pojedinca, već i njegove najbliže. Najmlađi pacijenti SOS centra za odvikavanje imaju samo 18 godina, a djeca već s 13-15 godina počinju eksperimentirati s tiketima, misleći da je to lak novac. Ali, brzo shvate da je to samo početak pakla.

Kockanje nije igra – to je ovisnost koja ruši živote

Jelena Manojlović iz SOS centra upozorava da kockanje ne smije biti promatrano kao bezazlena zabava. Igre na sreću nisu igre – one su zamka s ogromnim rizikom od ovisnosti. Djeca nemaju posao, nemaju obitelj, nemaju odgovornost, a nemaju ni osjećaj posljedica. I dok se naši najpoznatiji sportaši, glumci i pjevači pojavljuju na bilbordima i reklamiraju klađenje, djeca upijaju te poruke kao spužve.

Reklame kladionica su svuda – školska dvorišta nisu izuzetak!

Zamislite samo – školska dvorišta ograđena su reklamama kladionica! Djeca nesvjesno upijaju te poruke, a društvene mreže dodatno pojačavaju utjecaj. Teodora Borozan iz Kurir televizije ističe da su idoli djece ti koji promoviraju kockanje, što je katastrofalno za budućnost cijele zemlje.

Kocka ruši više obitelji nego narkomanija i alkoholizam zajedno!

Jeste li znali da kocka uništava više obitelji nego narkomanija i alkoholizam? Ovo nije samo statistika – to su životi, snovi i budućnost naše djece. Prosječna dob pacijenata koji se liječe u SOS centru je samo 23 godine, a problem počinje mnogo ranije. Djeca uzimaju novac za užinu, misle da će lako zaraditi, ali ubrzo ulaze u dugove i ovisnost.

Tko je kriv? Država, roditelji, javne osobe?

U emisiji Puls Srbije na Kurir televiziji otvorena su brojna pitanja o ulozi roditelja, države i javnih osoba. Jelena Manojlović jasno kaže – kockanje mora prestati biti promatrano kao bezazlena zabava. Potrebna je hitna edukacija i odgovornost svih nas. Ako ne reagiramo sada, izgubit ćemo generacije.

Što možemo učiniti?

Prevencija je ključ! Edukacija djece, odgovornost roditelja, zabrana reklama kladionica u blizini škola i na društvenim mrežama, kao i veća kontrola države su neophodni. Ne smijemo dopustiti da naša djeca budu sljedeće žrtve ove opasne ovisnosti.

Zaključak: Budućnost Srbije je u opasnosti!

Kockanje nije samo problem pojedinaca – to je društveni problem koji pogađa cijelu zemlju. S prosječnom dobi liječenja od samo 23 godine, jasno je da je vrijeme za hitnu akciju. Ako ne želimo gledati kako nam djeca propadaju, moramo svi zajedno reći STOP ovoj epidemiji.

A sada, dragi čitatelji, što vi mislite? Je li kockanje zaista samo bezazlena zabava ili opasna zamka? Podijelite svoje mišljenje, ispričajte neku svoju priču ili samo bacite neki sarkastični komentar – jer ova tema zaslužuje da se o njoj priča glasno i jasno!

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)