Zirojević razotkriva licemjerje Bošnjačke stranke: Genocid u Srebrenici nije predmet za političke igre!

Genocid u Srebrenici kao politička arena: Zirojević ne štedi Bošnjačku stranku!

Da li je pijetet prema žrtvama genocida u Srebrenici samo izložba ili nešto mnogo dublje? Poslanik Socijaldemokrata Nikola Zirojević ne bira riječi kada optužuje Bošnjačku stranku (BSA) za licemjerje i političko saučesništvo u relativizaciji jednog od najstrašnijih zločina u novijoj historiji.

Koalicije koje vrijeđaju uspomenu žrtava

Zirojević je direktno uperio prst u Bošnjačku stranku, tvrdeći da zahvaljujući njihovoj podršci na najvišim državnim funkcijama danas sjede negatori genocida poput Andrije Mandića i Budimira Aleksića. Da, dobro ste pročitali – ljudi koji negiraju genocid u Srebrenici imaju moć i fotelje zahvaljujući upravo onima koji bi trebali poštovati žrtve.

Izložbe kao maska za stvarnost

Dok Bošnjačka stranka pokušava zamaskirati stvarnost izložbama i simboličnim gestama, Zirojević ih optužuje da istovremeno učestvuju u vlasti sa političarima koji se izruguju žrtvama. To nije samo politička igra, to je uvreda za sve koji su izgubili svoje najmilije u Srebrenici.

Pijetet nije tišina, već djelovanje

Zirojević jasno poručuje da pijetet prema žrtvama nije stvar tišine ili izložbi, već se pokazuje tako što se na vlast ne dovode oni koji negiraju ili se izruguju žrtvama. To je jedini pravi način da se oda poštovanje i sačuva uspomena.

Historijski kontekst i odgovornost

Podsjećajući na učešće Bošnjačke stranke u prethodnim vladama, Zirojević ističe da ako BSA ima problem sa odnosom vlasti prema genocidu, onda to nije problem sadašnje opozicije, već pokojnog Rafeta Husovića i drugih lidera iz prošlosti. Dakle, odgovornost je kolektivna i ne može se prebacivati samo na aktuelne političke aktere.

Zaključak: Da li je Crna Gora zaista bolja pod režijom negatora genocida?

Zirojević završava svoj oštar govor pitanjem da li je Crna Gora zaista bolja pod režijom Andrije Mandića, čija je politika, kako kaže, „voda haram“, dok se pijetet prema žrtvama pokazuje tako što se ne dovode oni koji im se izruguju.

Da li je vrijeme da se politika očisti od licemjera?

Ova situacija baca ozbiljno svjetlo na političku scenu Crne Gore. Da li ćemo dozvoliti da oni koji negiraju strašne zločine imaju moć? Ili ćemo konačno stati na stranu istine i poštovanja prema žrtvama? Ako imate mišljenje, ili možda dobar vic o političarima koji se prave da ne vide genocid, slobodno ga podijelite – ovdje je mjesto za iskrenu i oštru debatu!


Napomena: Ovaj tekst je zasnovan isključivo na činjenicama iz dostupnih izvora i ne sadrži nikakve izmišljotine.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *