Beograd je sinoć bio mjesto dva odvojena saobraćajna udesa u kojima su četiri osobe lakše povrijeđene, a ekipe hitne pomoći imale su pune ruke posla. Tokom noći, hitna pomoć je intervenisala ukupno 12 puta na javnim mjestima, dok su najčešći pozivi dolazili od hroničnih bolesnika, poput astmatičara i hipertoničara, kao i psihijatrijskih pacijenata.
Ali to nije sve! U drugom incidentu, četrnaestogodišnji dječak zadobio je potres mozga u udesu na ulici Kneza Miloša, dok je muškarac od 50 godina lakše povrijeđen kao pješak kod Pravnog fakulteta. Hitna pomoć je tokom noći obavila čak 23 intervencije na javnim mjestima, uglavnom zbog osoba u alkoholisanom stanju.
Očigledno, Beograd noću nije za one sa slabim živcima. Saobraćajne nesreće, hronične bolesti i pijani prolaznici – sve to čini noćne sate u glavnom gradu pravim izazovom za hitne službe. Da li je ovo samo vrh ledenog brijega problema sa sigurnošću u saobraćaju i javnim zdravljem?
Dok se hitna pomoć bori sa ovim izazovima, građani se pitaju: gdje je sistem? Kako spriječiti ovakve nesreće i smanjiti broj intervencija? Možda je vrijeme da se ozbiljnije pozabavimo problemima koji noću vrebaju na ulicama Beograda.
Ako imate neku ludu priču sa beogradskih ulica ili mislite da znate kako da se ovo riješi, slobodno ostavite komentar. Neka se čuje glas naroda, jer očigledno hitna pomoć ne može sama da se izbori sa noćnim haosom!