Kuća blizu mora za 60.000 eura: Mediteranski san ili građevinska noćna mora?

Kuća blizu mora za 60.000 eura: Mediteranski san ili građevinska noćna mora?

Zamislite da možete kupiti kuću na Jadranu, samo stotinjak metara od mora, za smiješnih 60.000 eura! Da, dobro ste pročitali. Ali, prije nego što počnete sanjati o mediteranskom raju, pripremite se na ozbiljnu borbu s renoviranjem i birokracijom.

Kulturna baština ili građevinska zamka? Ova kuća, smještena u Donjem selu na otoku Susku, ima status kulturne baštine. To znači da je ne možete rušiti ili mijenjati po volji. Rekonstrukcija je dozvoljena samo unutar originalnih dimenzija – prizemlje, sprat, potkrovlje i mala terasa na vrhu. Zaboravite na moderne dodatke ili proširenja. Dakle, ako ste mislili da ćete napraviti luksuznu vilu, prevarili ste se.

Stanje kuće i troškovi renoviranja Kuća je trenutno u prilično lošem stanju, s potrebom za obimnim radovima na temeljima i krovu. Stambena površina je 92 kvadratna metra, a parcela 46 kvadratnih metara, uključujući nekadašnje dvorište. Renoviranje će vas koštati najmanje desetine hiljada eura, ali lokacija i potencijal vrijednosti nekretnine na obali Jadrana mogu opravdati ulaganje.

Za koga je ova kuća? Ovo nije nekretnina za one koji traže brz i lak profit ili instant luksuz. Potreban je entuzijazam, vrijeme i novac da se oživi autentični mediteranski duh ove kuće i otočne zajednice. Ali, ako volite mir, tišinu i autentičnost, ovo je prilika koju ne treba propustiti.

Tržište nekretnina na Jadranu Na Jadranu se povremeno pojave ovakvi rijetki dragulji po znatno nižim cijenama od prosjeka. Ali, kao i uvijek, ništa nije besplatno – morate biti spremni na ozbiljan rad i ulaganje. Cijena od 60.000 eura za kuću na samo stotinjak metara od mora zvuči kao san, ali je to san s malim slovima.

Zaključak Ako ste spremni uložiti trud i novac, možete dobiti jedinstvenu priliku da posjedujete dio mediteranske povijesti i kulture. Ali, ako tražite gotov proizvod, bolje da nastavite tražiti dalje. Ova kuća je za one koji vole izazove i žele sačuvati autentičnost primorskog života.

A sada, šta vi mislite? Biste li se upustili u takav projekat ili je bolje ostaviti ove kuće kao muzejske eksponate? Pišite nam vaše mišljenje, možda baš vi imate ideju kako ovaj mediteranski dragulj ponovno zasjati!

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *