Skandalozni slučaj Milana Lekića: Pijan izazvao nesreću, a imunitet mu štiti leđa!

Pijan za volanom i zaštićen imunitetom? Milan Lekić i crnogorska pravda na ispitu!

Jeste li ikada pomislili da političari mogu voziti pijani i da im se ništa ne dogodi? U Crnoj Gori to nije samo pomisao, to je stvarnost! Milan Lekić, funkcioner Nove Srpske Demokratije, izazvao je saobraćajnu nesreću sa 1,22 promila alkohola u krvi, a sada se sud bori da mu skine poslanički imunitet kako bi mogao biti krivično gonjen.

Šta se tačno desilo?

Prema informacijama iz Osnovnog suda u Pljevljima, Lekić je prošle godine izazvao nesreću u pijanom stanju. Sud ga je već kaznio novčanom kaznom od nekoliko stotina eura, tri kaznena boda i zabranom upravljanja vozilom na tri mjeseca. Ipak, podnio je ostavku sa mjesta predsjednika odbora direktora RUP-a, ali to nije kraj priče.

Zašto je imunitet problem?

Prema crnogorskom Ustavu, poslanik ne može biti krivično gonjen bez odobrenja Skupštine, osim ako je zatečen u izvršenju krivičnog djela za koje je predviđena kazna duža od pet godina. U ovom slučaju, sud će uskoro tražiti od Skupštine da ukine Lekiću imunitet kako bi se postupak nastavio.

Ali, Lekić tvrdi da neće tražiti ukidanje imuniteta i da očekuje oslobađajuću presudu. Priznaje da je napravio grešku, ali negira krivicu za uzrok nesreće.

Medijska hajka i pravda?

Lekić tvrdi da su ga mediji osudili prije suđenja i da je spreman ići „dugu stazu“ u pravnom postupku. Smatra da je platio cijenu time što je podnio ostavku i da se smatra odgovornim čovjekom.

Šta ovo znači za pravdu u Crnoj Gori?

Ovaj slučaj baca sjenu na pravni sistem i pokazuje koliko je teško procesuirati političare zbog njihovih djela. Dok obični građani nemaju imunitet i snose posljedice svojih postupaka, političari često koriste zakonske privilegije da izbjegnu odgovornost.

Zaključak

Je li ovo primjer pravde ili pravde za bogate i moćne? Milan Lekić je izazvao nesreću pijan, ali će se pravda možda sporo i teško ostvariti zbog njegovog imuniteta. Dok čekamo odluku Skupštine, ostaje pitanje – koliko je još takvih slučajeva skriveno iza političkih zaštita?

Ako vam se čini da je ovo apsurdno, niste sami. Podijelite svoje mišljenje, možda zajedno razotkrijemo još ovakvih slučajeva!

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *