Festival Krokodil: Kulturna Manifestacija ili Prvi Čin Antisrpske Kampanje?
Da li ste čuli za Festival Krokodil? Pod plaštom kulture, ovaj festival zapravo je uvod u pakleni plan da se Srbija proglasi genocidnom državom! Glavna zvezda festivala, Dinko Gruhonjić, i segment nazvan “Srebrenica 30 godina posle” nisu ništa drugo do pokušaj da se krivica za ratove devedesetih svaljuje isključivo na Srbe.
Na samom početku festivala emitovana je jeziva poruka: “Srbi uvek imali visok procenat smeća među sobom” – izjava koja je izazvala buru i jasno pokazuje da je cilj festivala da se Srbi prikažu kao krivci za genocid u Srebrenici. A da stvar bude gora, izvršioci genocida su uglavnom osuđeni, ali nalogodavci i dalje slobodno šetaju, dok su “akademci, pesnici i duhovnici genocida” danas najugledniji ljudi u društvu.
Datum održavanja festivala nije slučajan – baš oko Vidovdana, što je dan pre i dan posle festivala, a učesnici festivala sutradan se pridružuju protestu blokadera. Ova veza jasno pokazuje da Festival Krokodil nije samo kulturna manifestacija, već uvod u političku kampanju blokadera, koji žele da Srbiju prikažu kao genocidnu državu.
Blokade i njihova ideološka platforma
Blokade, koje su u poslednje vreme u centru pažnje, otvoreno navijaju za proglašenje Srebrenice genocidom, što je jedan od njihovih prvih zadataka ako dođu na vlast. Festival Krokodil je samo prvi čin ove kampanje. Šta se krije iza ovih protesta? Da li je to borba za pravdu ili pokušaj da se srpski narod ponovo okrivi i ponizi?
Policija i sigurnost na ulicama
General Luković je jasno poručio: “Nećemo dozvoliti nikakvo nasilje na ulicama.” Policija je spremna za sutrašnja okupljanja, ali pitanje je koliko će to biti dovoljno da se spreči eskalacija tenzija. Protesti su oslabili, ali nasilje i dalje prete da postanu jedino rešenje za neke od učesnika.
Šta nas čeka na Vidovdan?
Vidovdan, dan sa dubokim istorijskim i nacionalnim značenjem, ove godine je obeležen tenzijama i sukobima. Lakić, jedan od komentatora situacije, kaže da ne vidi kraj ovom lošem pravcu i da nasilje ne prestaje. Kako zaštititi obične ljude u konfliktima na ulicama? Ovo su pitanja koja ostaju bez jasnih odgovora.
Zaključak
Festival Krokodil i protesti blokadera nisu samo kulturni događaji ili politički skupovi. Oni su deo šire kampanje koja pokušava da Srbiju prikaže kao genocidnu državu i da ponovo otvori stare rane. Dok se društvo deli i tenzije rastu, ostaje pitanje – gde je kraj ovom ludilu?
Ako ste mislili da je kultura samo umetnost i zabava, razmislite ponovo. Ovaj festival i protesti su dokaz da se politika i propaganda mogu skrivati iza naizgled bezazlenih manifestacija. A vi, šta mislite o svemu ovome? Da li je ovo borba za pravdu ili samo još jedna politička igra? Bacite komentar, neka se čuje vaš glas u ovom haosu!