Blokade u Beogradu: Ko maltretira građane i zašto policija ne reaguje kako treba?

Beogradski blokaderi ponovo u akciji: Zašto se Srbija guši u sopstvenim ulicama?

Jutro u Beogradu nije donelo mir, već haos. Blokade na ulicama i mostovima glavnog grada ponovo su pokrenute, a građani su ti koji trpe. Da li je ovo samo bezazleno maltretiranje ili ozbiljan problem koji vlasti ne uspevaju da reše?

Blokade koje traju satima – ko stoji iza njih?

Rano jutro 4. jula donelo je blokade na čak 11 lokacija u Beogradu. Studenti, aktivisti ili možda organizovane grupe? Mediji prenose da su blokaderi sa ciljem da zaustave Srbiju, a među njima su i studenti sa pozivima na smrt policajaca, što je izazvalo dodatnu buru i osudu. Policija je reagovala, ali samo na prioritetnim mestima, dok su ostale blokade ostavljene da traju, što je izazvalo kolaps u saobraćaju.

Policija na ivici snaga, a građani na ivici živaca

Ivica Dačić, ministar unutrašnjih poslova, izjavio je da policija ima dovoljno snaga i strpljenja da se bavi blokadama, ali da neće dirati lokacije koje nisu prioritetne za funkcionisanje grada. Tramvajski i trolejbuski saobraćaj je obustavljen, a vozila su zarobljena na ulicama. Jedna baka od 84 godine nije mogla da stigne do lekara zbog blokada, što je izazvalo ogorčenje javnosti.

Pozivi na nasilje i reakcije vlasti

Na društvenim mrežama pojavili su se pozivi na smrt policajaca, koje su kasnije obrisali sami autori, ali šteta je već učinjena. Policija je privela 19 osoba tokom noći, od kojih su tri osumnjičene za krivična dela. Ipak, blokade se nastavljaju, a građani su ti koji plaćaju cenu – gube vreme, nerviraju se i pitaju se dokle će ovo trajati.

Zašto vlast ne rešava problem?

Iako vlast tvrdi da je policija na terenu i da radi profesionalno, jasno je da blokade nisu efikasno sprečene. Dačić je naglasio da policija neće dozvoliti blokade na vitalnim mestima, ali ostavlja prostor za blokade na drugim lokacijama. Da li je ovo politika popuštanja ili nemogućnost da se problem reši?

Zaključak: Srbija na blokadi – ko je kriv?

Dok blokaderi kratko blokiraju saobraćaj i povlače se pred policijom, građani ostaju zarobljeni u sopstvenom gradu. Saobraćajni kolaps, pozivi na nasilje i neefikasna reakcija vlasti stvaraju atmosferu besa i frustracije. Da li će se iko zapitati kako je moguće da se ovakve stvari dešavaju u glavnom gradu Srbije, ili ćemo nastaviti da trpimo blokade i maltretiranje?

Ako ste i vi zaglavljeni u tramvaju ili ste morali da čekate satima zbog blokade, znate o čemu pričamo. A možda imate i neki svoj vic ili teoriju o tome ko stoji iza svega? Podelite u komentarima, da se bar malo nasmejemo dok čekamo da se saobraćaj oslobodi!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *