Raskalašni troškovi vlasti Crne Gore: limuzine, jahte, avioni i skandali

Dobrodošli u Crnu Goru, zemlju gde vlast troši milione na limuzine, jahte i avione dok narod čeka na terapije i lekove! Da, dobro ste pročitali. Dok obični građani jedva sastavljaju kraj s krajem, država se razbacuje sa skoro 30 miliona evra za 30 novih službenih vozila. Da li je to luksuz ili bahatost? Pa, procenite sami.

Limuzine za sve i svakoga

Skupština Crne Gore, pod predsedavanjem Andrije Mandića, planira da kupi pet novih crnih limuzina za oko 78 hiljada evra. Ali to nije sve! Državni organi nabavljaju ukupno 30 vozila, od kojih su 27 novih, a tri polovna, sa procenjenom vrednošću od skoro 3 miliona evra. Da li je zaista potrebno da Zavod za zapošljavanje kupuje limuzinu vrednu preko 41 hiljadu evra? Ili Ministarstvo javne uprave SUV od 42 hiljade evra? Polovni automobili za ministarstva koštaju i do 30 hiljada evra, što je i dalje mnogo za državne potrebe.

Jahte i avioni – jer zašto ne?

Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom planira kupovinu motorne jahte za potrebe državnih firmi, vrednu oko 300 hiljada evra. Da li je to neophodno? Pa, kažu da će se koristiti za edukativne i naučne obilaske, ali teško je ne primetiti raskoš u zemlji gde ljudi jedva preživljavaju.

A šta je sa avionom? Vlada planira kupovinu novog aviona za 25 miliona evra, iako postojeći avion može da se koristi još deset godina. Ovaj luksuzni projekat izazvao je brojne kritike, uključujući i one nezavisnih poslanika koji ga nazivaju nepotrebnim trošenjem novca građana.

Skandali i političke igre

Dok se vlast razbacuje novcem, opozicija i deo javnosti protestuju. Dodajmo tome i kontroverze oko Trinaestojulske nagrade, gde su dobitnici povezani sa negiranjem crnogorske nacije i govorom mržnje. Miloš Karadaglić, poznati muzičar, odbio je da primi nagradu u ovim okolnostima, dok su izjave drugih laureata izazvale osude civilnih organizacija.

Politička kontrola i sukobi

Upravljanje bezbednosnim sektorom je pod velikim pritiskom političkih sukoba. Novi direktor policije Lazar Šćepanović suočava se sa kritikama i pokušajima političke kontrole, dok se u javnosti pojavljuju optužbe za korupciju i kriminalne veze, posebno u vezi sa građevinskom kompanijom Bemax.

Zaključak

Dok građani Crne Gore čekaju na osnovne usluge i lekove, vlast se ponaša kao da je država njihova privatna igračka. Trošenje miliona na luksuzne automobile, jahte i avione, dok narod trpi, nije samo neodgovorno – to je uvreda zdravom razumu. Da li će iko stati na put ovoj bahatosti ili ćemo gledati kako se država pretvara u cirkus bez kontrole?

A vi, šta mislite o ovim raskalašnim troškovima? Da li je ovo samo vrh ledenog brega ili prava slika stanja u Crnoj Gori? Bacite komentar, ispričajte vic ili samo prokomentarišite – nek se čuje glas naroda!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *