Krvavi kraj jednog od najzloglasnijih serijskih ubica u istoriji Amerike!
Pre tačno 30 godina, svet je ostao zgrožen zločinima Džefrija Damera, serijskog ubice iz Milvokija, ali malo ko zna kako je njegov život brutalno okončan – gotovo na isti način na koji je i počeo njegov krvavi niz.
Smrt u zatvoru – krvava osveta
Dana 28. novembra 1994. godine, Džefri Damer je brutalno pretučen do smrti metalnom šipkom od strane zatvorenika Kristofera Skarvera dok su zajedno čistili prostorije u zatvoru Kolumbija u Viskonsinu. Iako je služio 16 doživotnih kazni, ovaj čin nasilja označio je krvavi kraj života jednog od najzloglasnijih ubica u američkoj istoriji.
Kristofer Skarver, koji je već služio doživotnu kaznu zbog ubistva, izjavio je da ga je Damer duboko uznemiravao svojim ponašanjem u zatvoru – pravio je figure ljudskih udova i koristio kečap da simulira krv, što je kod drugih zatvorenika izazivalo gnušanje.
Tog kobnog dana, dok su čistili zatvorsku teretanu, Skarver tvrdi da ga je neko gurnuo s leđa, a kada se okrenuo, video je Damera i drugog zatvorenika kako se smeju. Uzeo je metalnu šipku i brutalno pretukao Damera u svlačionici, a zatim isto učinio i drugom zatvoreniku.
Početak krvavog puta
Džefri Damer je započeo svoj krvavi niz 1978. godine, kada je imao samo 18 godina. Njegova prva žrtva bio je Stiven Hiks, takođe osamnaestogodišnjak, kojeg je pokupio dok je stopirao kući s koncerta. Uzeo ga je u kuću svojih roditelja u Ohaju, zadavio ga, udario šipkom, raskomadao telo i bacio delove u kese za smeće.
Nakon tog prvog ubistva, Damer nije ubijao narednih devet godina, tokom kojih se pridružio vojsci i bio stacioniran u Nemačkoj, ali je ubrzo otpušten zbog problema s alkoholom. Iako je nagon za ubijanjem bio prisutan, nije bilo prilike da ga zadovolji.
Stravični zločini i jezive navike
Prema svetskim medijima, Dahmer je ubio najmanje 17 muškaraca, kojima je drogu stavljao u piće, davio ih, sekao tela električnom testerom, a kosti nije želeo da jede, već ih je bacao u bureta. U svom stanu je držao tri lobanje na polici, koje je prskao sivom bojom da bi izgledale kao plastični modeli.
Na suđenju 1992. godine izrazio je kajanje, govoreći da zna da mu društvo nikada neće oprostiti i da bi dao svoj život da može vratiti ljude koje je ubio.
Reakcije na smrt i propusti policije
Damerova smrt izazvala je burne reakcije – neki su smatrali da je pravda konačno zadovoljena, dok su drugi tvrdili da je trebalo da pati u zatvoru. Okružni tužilac Milvokija izjavio je da je to poslednje tužno poglavlje jednog jako tužnog života.
Njegovi roditelji su imali različite želje – majka je želela da mu mozak bude sačuvan za naučna istraživanja, dok je otac tražio da bude kremiran. Na kraju, telo i mozak su kremirani.
Jedan od najtragičnijih aspekata ovog slučaja su brojni propusti policije. Komšije su više puta prijavljivale čudne zvuke i mirise iz njegovog stana, ali policija nije reagovala adekvatno. Takođe, u maju 1991. godine, dve tinejdžerke su pronašle povređenog 14-godišnjeg dečaka na ulici i pozvale pomoć, ali su policajci poverovali Damerevoj priči da je dečko samo previše popio i ostavili ga kod ubice, koji ga je ubrzo ubio.
Dahmer u popularnoj kulturi
Zločini Džefrija Damera više puta su prikazivani u filmovima i serijama, uključujući Netflixovu seriju “Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story” u kojoj ga tumači Evan Peters. Ipak, porodice žrtava ističu da ih ovi prikazi dodatno traumatizuju.
Da li vam je ovo poznata priča ili ste tek sada saznali koliko je mračan bio život Džefrija Damera? Ako imate neki svoj stav ili mislite da je pravda zadovoljena ili ne, bacite komentar i podelite svoje mišljenje – možda zajedno otkrijemo još neke mračne detalje!