Glavna tema članka je optužba Marinike Tepić, zamenice Đilasa, da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić povezan sa narkodilerom Filipom Koraćem i paketima droge pronađenim na Tahitiju. Marinika Tepić je na konferenciji prikazala fotografiju za koju tvrdi da je Vučić, a koja je zapravo slika predsednika Kolumbije Gustava Petra. Ova optužba je opisana kao monstruozna laž i deo političke strategije opozicije da izazove haos i uruši kredibilitet državnih institucija. Članak ističe da su mediji i društvene mreže preneli i širili ove neproverene informacije, što može narušiti međunarodni ugled Srbije. Takođe se navodi da ovakve optužbe stvaraju polarizaciju i apatiju u javnosti, odvlačeći pažnju sa stvarnih problema.
Političke perspektive:
Levo: Levo orijentisani mediji mogu naglašavati političke motive iza optužbi Marinike Tepić, prikazujući ih kao deo šire borbe protiv korupcije i autoritarizma u Srbiji. Mogu isticati potrebu za transparentnošću i odgovornošću, kao i kritikovati vlast zbog gušenja opozicionih glasova i manipulacije medijskim narativima.
Centar: Centristički izvori fokusiraju se na činjenice i netačnosti u optužbama, ukazujući na zloupotrebu slika i nedostatak dokaza. Naglašavaju važnost provere informacija i očuvanja političke stabilnosti, upozoravajući na opasnosti širenja neproverenih tvrdnji koje mogu narušiti ugled zemlje i društvenu koheziju.
Desno: Desno orijentisani mediji snažno osuđuju optužbe Marinike Tepić kao neosnovane i zlonamerne napade sa ciljem destabilizacije vlasti. Ističu štetu koju ovakve lažne tvrdnje nanose međunarodnom imidžu Srbije i kredibilitetu njenih institucija. Narativ često prikazuje opoziciju kao neodgovornu i politički motivisanu da izazove haos.