Ruski masovni napadi na ukrajinske gradove i aerodrome: Hipersonične rakete, dronovi i haos na frontu

Pakao na nebu i zemlji: Rusija ne staje sa masovnim napadima na Ukrajinu!

Dok svet gleda u neverici, Rusija je lansirala jedan od najžešćih udara do sada na Ukrajinu. Hipersonične rakete „Kinžal“ i bespilotne letelice dugog dometa sručile su se na više ukrajinskih vojnih aerodroma i gradova, ostavljajući za sobom eksplozije koje su potresle Harkov, Poltavu, Luck i druge oblasti. Rusko ministarstvo odbrane tvrdi da su svi planirani ciljevi pogođeni, a određeni vojni objekti uništeni.

Noć punog haosa

Eksplozije su odjeknule tokom cele noći, a ukrajinski mediji izveštavaju o vazdušnoj opasnosti i panici u gradovima. Koordinator proruskih paravojnih snaga u Nikolajevu, Sergej Lebedev, potvrdio je da su pogođeni aerodromi u Poltavi, Žitomiru, Konotopu, Mirgorodu, Nižinu, Lucku, Lavovu i Kijevskoj oblasti.

Odgovor na ukrajinske napade?

Rusko ministarstvo tvrdi da su ovi napadi odgovor na ukrajinske napade na civilnu infrastrukturu u pograničnim oblastima Rusije. Međutim, šteta i strah među civilima rastu, jer se mete ne svode samo na vojne ciljeve.

Dronovi i hipersonične rakete – nova era ratovanja?

Rusija koristi hipersonične rakete „Kinžal“ i jurišne dronove u masovnim napadima, dok Ukrajinci ne ostaju dužni – njihovi dronovi gađaju ključne strateške objekte u Rusiji, uključujući rafinerije nafte. Ova igra mačke i miša sa smrtonosnim igračkama nove generacije menja pravila rata.

Sankcije i političke tenzije rastu

Ukrajinski predsednik Zelenski traži oštre sankcije protiv Moskve, dok SAD i saveznici razmatraju nove mere. Republikanski senator Lindzi Grejem je najavio da je Donald Tramp sada spreman da podrži oštrije sankcije Rusiji, što dodatno zaoštrava situaciju.

Šta nas čeka?

Dok se frontovi pomeraju, a dronovi i rakete lete na sve strane, civilno stanovništvo trpi, a svet se pita – dokle će ovo ići? Da li je ovo početak nove faze rata sa još brutalnijim oružjem?

Ako mislite da je ovo samo još jedna vest o ratu, razmislite ponovo. Ovo je rat budućnosti, a mi smo svi u prvom redu. A vi, šta mislite – da li će hipersonične rakete i dronovi doneti kraj ovom sukobu ili samo nove muke? Bacite komentar, da vidimo ko je za, a ko protiv ove nove ratne tehnologije!


Politički haos i ratni pakao na istoku Evrope! Rusija ne posustaje u svojim masovnim napadima na Ukrajinu. Hipersonične rakete i dronovi su sada glavno oružje koje koristi Kremlj, dok Ukrajina pokušava da se brani i uzvraća. Eksplozije u Harkovu, Poltavi, Lucku i drugim gradovima nisu samo brojke – to su životi, strah i haos.

Zelenski traži sankcije, Tramp i američki senatori najavljuju nove mere, a svet gleda kako se sukob pretvara u tehnološki rat sa smrtonosnim igračkama. Ovo nije rat iz prošlosti – ovo je rat budućnosti, i pitanje je ko će izaći kao pobednik.

Uključite se u razgovor – da li je ovo kraj klasičnih ratova ili samo početak nove ere? Ko je sledeći na meti?


Ruski masovni napadi na ukrajinske gradove i aerodrome: Hipersonične rakete, dronovi i haos na frontu!

Rusija je izvela masovne napade na ukrajinske vojne aerodrome i gradove koristeći hipersonične rakete „Kinžal“ i bespilotne letelice dugog dometa. Eksplozije su potresle Harkov, Poltavu, Luck i druge oblasti tokom noći. Rusko ministarstvo odbrane tvrdi da su svi planirani ciljevi pogođeni, a određeni vojni objekti uništeni.

Ukrajinski mediji izveštavaju o vazdušnoj opasnosti i panici u pogođenim gradovima. Koordinator proruskih paravojnih snaga u Nikolajevu potvrdio je da su pogođeni aerodromi u Poltavi, Žitomiru, Konotopu, Mirgorodu, Nižinu, Lucku, Lavovu i Kijevskoj oblasti.

Rusko ministarstvo tvrdi da su ovi napadi odgovor na ukrajinske napade na civilnu infrastrukturu u pograničnim oblastima Rusije. Ukrajinski predsednik Zelenski traži oštre sankcije protiv Moskve, dok SAD i saveznici razmatraju nove mere. Republikanski senator Lindzi Grejem je najavio da je Donald Tramp sada spreman da podrži oštrije sankcije Rusiji.

Ova eskalacija sukoba sa hipersoničnim raketama i dronovima menja pravila rata i donosi nove izazove za obe strane i za ceo svet.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *