Paklene gužve na granicama Srbije: Putnička vozila čekaju i do 40 minuta, kamioni i do tri sata!

Ako ste planirali da izađete iz Srbije preko granice, spremite se na pakao čekanja! Putnička vozila na izlazu sa Srbije na graničnom prelazu Gradina čekaju i do 30 minuta, dok na drugim prelazima, poput Preševa i Batrovaca, teretna vozila stoje i do sat vremena, a ponekad i duže. Ali to nije sve – na nekim mestima kamioni čekaju i do tri sata! Da, dobro ste pročitali, tri sata zaglavljeni u koloni, dok se sunce peče i nervi pucaju. Ovakve gužve nisu samo brojke, već prava noćna mora za vozače i putnike.

Prema poslednjim informacijama Uprave granične policije Republike Srbije, putnička vozila na izlazu sa zemlje čekaju oko 40 minuta, dok teretna vozila na pojedinim prelazima čekaju i do tri sata. Na graničnom prelazu Gradina, putnička vozila zadržavaju se oko 30 minuta, a teretna vozila na Preševu i Batrovcima čekaju i do 60 minuta. Ostali prelazi zasad nemaju duža zadržavanja.

Ove brojke možda ne zvuče strašno na prvi pogled, ali zamislite da ste u koloni sa kamionom, u vreloj letnjoj vrevi, bez ikakve pomeranja satima. Nije ni čudo što vozači gube živce, a putnici se pitaju da li će ikada stići na odredište.

Zašto su gužve toliki problem? Jedan od razloga je povećan saobraćaj tokom letnjih meseci, ali i pojačane kontrole na granicama koje usporavaju prolaz. Takođe, teretna vozila, koja su često veća i zahtevnija za kontrolu, čekaju duže, što dodatno usporava protok.

Na autoputevima Srbije nema zadržavanja, što je jedina dobra vest u celoj ovoj priči. Ali to ne pomaže onima koji su zaglavljeni na granicama.

Ova situacija nije samo frustrirajuća, već i skupa. Svaki minut čekanja znači izgubljeno vreme, gorivo i novac. A za one koji putuju na odmor ili posao, to može biti prava katastrofa.

Dakle, sledeći put kada planirate put preko granice Srbije, uzmite u obzir ove informacije i pripremite se na čekanje. Možda je vreme da se razmisli o boljoj organizaciji i modernizaciji graničnih prelaza, jer ovako više ne može!

A vi? Jeste li već doživeli ove paklene gužve? Kako ste preživeli? Podelite svoje priče, možda zajedno pronađemo način da preživimo ove granice bez nervnog sloma!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *