Teretnjaci i autobusi satima zaglavljeni na granicama Srbije: Ko je kriv za haos na prelazima?

Granice Srbije u haosu: Teretnjaci čekaju i po 90 minuta, autobusi satima na Preševu!

Ako ste mislili da je putovanje preko granice laka stvar, razmislite ponovo! Prema poslednjim informacijama JP “Putevi Srbije”, teretna vozila na prelazu Šid čekaju čak do 90 minuta, dok autobusi na Preševu stoje i do 30 minuta. I to nije sve – na prelazima Batrovci, Kelebija i Sremska Rača takođe su zabeležena zadržavanja, dok na ostalim prelazima nema većih problema.

Zašto tolika čekanja?

Povećan saobraćaj i pojačane kontrole na granicama dovode do ovih dugih zadržavanja. AMSS (Auto-moto savez Srbije) upozorava da je saobraćaj pojačan, što dodatno usporava prolaz vozila. Putnici i vozači teretnjaka mogu očekivati da će im putovanje preko granice biti prava noćna mora.

Ko trpi najviše?

Teretna vozila su najveći gubitnici u ovom haosu. Na primer, na prelazu Šid čekaju i do 90 minuta, dok autobusi na Preševu stoje i do pola sata. Putnička vozila na Gradini i Preševu čekaju oko 30 minuta, što i nije tako strašno u poređenju sa teretnjacima.

Šta kažu nadležni?

JP “Putevi Srbije” i AMSS redovno objavljuju informacije o stanju na granicama, ali rešenja za ovaj problem nema na vidiku. Saobraćaj je pojačan, a kontrole strože, što je recept za haos. Nemačka, kao jedna od zemalja kroz koje prolazi veliki deo teretnog saobraćaja, takođe se suočava sa problemima zbog manjka radne snage u ključnim sektorima, što dodatno komplikuje situaciju.

Šta nas čeka?

Ako planirate putovanje ili transport robe preko Srbije, spremite se na čekanja. Ovaj problem nije samo lokalni – globalni lanci snabdevanja trpe, a vozači i putnici gube vreme i novac. Da li će nadležni konačno reagovati ili ćemo i dalje gledati kako se kilometarske kolone gomilaju na granicama?

Zaključak

Granice Srbije su trenutno prava test strpljenja. Teretnjaci čekaju i do 90 minuta, autobusi do 30, a putnička vozila oko pola sata. Saobraćaj je pojačan, kontrole strože, a rešenja nema. Ako imate iskustva sa ovim haosom, podelite ih – možda zajedno pronađemo način da preživimo ove granicne ludnice!

I da, ako ste mislili da je ovo samo srpski problem, setite se da i Nemačka ima svoje glavobolje sa manjkom radne snage, što dodatno usporava ceo lanac. Dakle, nije samo do nas – ali to ne znači da ne možemo da se ljutimo!

Ko je sledeći na redu da se zaglavi na granici? Pišite nam vaše priče, možda se nasmejemo zajedno na ovu apsurdnu situaciju!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *