Vučević optužuje blokadere za haos i krvoproliće na Vidovdan u Beogradu

Haos na Vidovdan: Vučević optužuje blokadere za krvoproliće i napade na policiju!

Beograd je na Vidovdan doživeo pravi haos, a za sve je kriv predsednik SNS Miloš Vučević koji je bez dlake na jeziku optužio blokadere da su dali “zeleno svetlo” za juriš i krvoproliće na ulicama. Nakon sedam meseci blokada i protesta, Vučević tvrdi da su ekstremisti sa maskama i motkama divljali celonoćno, napadajući policiju i izazivajući nerede.

Krvavi obračun na ulicama

Prema Vučevićevim rečima, čak 48 pripadnika MUP-a je povređeno u nasilju koje je usledilo nakon studentskog protesta. Ekstremisti su, kako kaže, krvnički napadali policajce koristeći pirotehnička sredstva i motke. Vučević je istakao da je država reagovala i da će uvek braniti normalan život građana Srbije.

Studenti i zahtevi

Protesti su organizovani pod sloganom “Vidimo Vidovdan” sa zahtevima za raspisivanje vanrednih izbora i prekidanje blokade u Pionirskom parku. Studenti su najavili da će biti spremni na sve mere građanske neposlušnosti ukoliko njihovi zahtevi ne budu ispunjeni do 28. juna u 21 sat.

Apeli za mir i upozorenja policije

Tužilaštvo i policija apelovali su na mirno održavanje protesta i poštovanje zakona. Direktor policije Dragan Vasiljević i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić upozorili su da neće tolerisati nasilje, upade u državne institucije ili napade na policiju. Policija je privela 77 osoba, uključujući i maloletnu.

Režimska retorika i represija

Vučević i predsednik Srbije Aleksandar Vučić optužuju blokadere za pokušaj obojene revolucije i rušenje državnih institucija. U medijima pod kontrolom vlasti blokadere se prikazuje kao teroriste i plaćenike, dok se istovremeno hapse studenti i aktivisti. Uoči protesta došlo je do hapšenja sedam osoba pod optužbama za planiranje nasilne promene vlasti.

Politička pozadina i reakcije

Opozicija i nezavisni mediji upozoravaju na represivne metode vlasti koje podsećaju na Miloševićev režim. Studenti i građani traže političku odgovornost zbog pada nadstrešnice u Novom Sadu, kada je poginulo 16 ljudi. Protesti su postali širi društveni front protiv vlasti Aleksandra Vučića.

Zaključak

Vidovdan 2024. godine u Beogradu nije bio samo dan sećanja, već i dan sukoba između vlasti i građana. Dok Vučević i Vučić tvrde da će nasilje biti sankcionisano i da će država braniti red, studenti i blokadere vide kao glas naroda koji traži promene. Ko je u pravu? Da li je ovo kraj obojene revolucije ili početak nove faze sukoba? Ostavite svoje mišljenje, možda baš vi imate odgovor na ovo ludilo!


Da li ste već izabrali stranu u ovom haosu? Ili samo čekate da vidite ko će prvi popustiti? Podelite svoje misli, možda nas sve iznenadite!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *